כללי

תמונות מומלצות לבית מודרני

התמונות הן חלק בלתי נפרד מכל בית. הן מגיעות בגדלים שונים, עם מסגרות מכל מיני סוגים וגם כוללות אלמנטים ודימויים שונים, המופיעים עליהן. לתמונות כוח רב ויכולת להשפיע על האווירה שבכל אחד מהחדרים וכמובן גם על הסגנון העיצובי המתקבל, וככאלו – חשוב לבחון אותן נכון ולהתאים אותם לשאר האלמנטים הדקורטיביים שבחלל.

כדי לגלות אילו תמונות מומלצות לבית מודרני ישתלבו בו כהלכה, כדאי להבין תחילה מהם המאפיינים של הבית המודרני ושל הסגנון העיצובי השולט בו.

מהם מאפייניו של הבית המודרני

העיצוב המודרני, כהגדרתו, התחיל עוד לפני לא מעט עשורים, ולמעשה – כבר בשנות ה-30 של המאה הקודמת. המהפכה התעשייתית היתה האירוע המכונן שהוביל לכך, וכן כל השינויים הרבים שבאו בעקבותיה.

עם השנים עבר סגנון העיצוב המודרני לא מעט שינויים והוא הותאם אל הצרכים הקיימים, כמו גם אל הטרנדים החמים ביותר, שאפיינו את אותה השנה. הבית המודרני כולל דגש רב מאד על אסתטיקה, על קווים עיצוביים נקיים ופשוטים יחסית וגם על פונקציונאליות.

הצורות הגיאומטריות והקווים הישרים בבית המודרני הם השולטים, וחומרי גלם כמו שיש, זכוכית, עץ וגם מתכת בתצורתה הטבעית נראים מכל עבר. גוונים כמו לבן, שמנת, פנינה, כסף, שחור, אפור, צהוב וגם אדום הם הצבעים הבולטים בבתים מודרניים והם יכולים לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהאלמנטים העיצוביים שבבית, לרבות בתמונות שאותן תולים בחדרים השונים.

כיצד בוחרים לבית את התמונות המתאימות לו

כדי למצוא תמונות מומלצות לבית מודרני חשוב לפנות אל המומחים, אל חנויות המציעות סוגים וסגנונות שונים של תמונות. בהיותו בית בעל קווים עיצוביים נקיים, יתאימו לבית המודרני תמונות בעלות גוונים המשתלבים כהלכה באותם גוונים השולטים בבית וכן עם אלמנטים גיאומטריים שונים. ולכן, תמונות עם צורות שונות בהחלט תתאמנה לבתים כאלה וגם תמונות שהן סט – שתי תמונות צמודות או אפילו שלוש.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שבית מודרני הוא גם בית פונקציונאלי. בית שחשוב שיהיה בו נוח ונעים. ולכן, עודף של תמונות על הקיר עשוי לגרום לחוסר נוחות. בחירה של תמונות מומלצות לבית מודרני שאיננו עמוס בפריטים שונים צריכה להתייחס אל החדר שבו תולים את התמונה וגם אל האווירה הרצויה.

בחדרי הילדים, למשל, נבחר תמונות צבעוניות וקטנות אולי ואילו לסלון, שלרוב יהיה גם חלל גדול, נוכל להתאים תמונות שהן גדולות במידות שלהן ויותר בולטות מבחינת האלמנטים המופיעים עליהן. אם ישנם חיפויי קיר באזורים שונים בבית, חשוב לדאוג להתאים את התמונות, שאותן נתלה בסמוך לקיר עם החיפוי, ולוודא שהן משתלבות לצדו נכון.

דילוג לתוכן