שער כניסה לחצר
עיצוב גינות

שער כניסה לחצר מברזל או אלומיניום

השוואה בין ברזל לאלומיניום היא חלק בלתי נפרד מהתהליך שבו מתאימים את השער לצרכים של קהל היעד והלקוחות. במאמר הבא נציג את עיקרי ההבדלים בין חומרי הגלם ונבין כיצד הם באים לידי ביטוי גם בעת בחירה של שער איכותי 

חומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לבנות סוגים שונים של שערים משפיעים על העמידות שלהם. בנוסף, לחומרי הגלם יש השפעה על המחיר של השער ועל העיצוב שלו. אז בגלל כל אחת מהסיבות האלה, חשוב מאוד להשוות בין סוגי חומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לבנות את השער. לאחר מכן, ניתן גם להיכנס אל עובי הקורה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי חומר הגלם המומלץ ספציפית עבור שערי כניסה לחצר. 

הבדלים בין ברזל ואלומיניום 

הנה למשל כמה הבדלים בולטים בין שער כניסה לחצר מברזל לבין שער דומה שמיוצר מאלומיניום: 

א. עמידות בפני בלאי ושחיקה – גם ברזל וגם אלומיניום נחשבים לחומרי גלם חזקים מאוד שבעזרתם אפשר לעצב סוגים שונים של שערי כניסה. עם זאת, האלומיניום הוא חומר גלם עמיד בפני לחות ורטיבות כי הוא לא צובר קורוזיה וחלודה. לעומת זאת, הברזל עמיד יותר בפני נזקים או ניסיונות פריצה. לכן, מה שכדאי לעשות זה להכניס אל תוך מערכת השיקולים את המיקום הגיאוגרפי של הבית. אם גרים באזור לח, אולי עדיף לבחור שער מאלומיניום. במקומות עם אקלים יבש, שער ברזל יעשה עבודה נפלאה. 

ב. מחירים – ברזל נוטה להיות חומר גלם זול יותר בגלל שהוא מגיע בצורתו הגולמית. למרות שגם אלומיניום יכול להיות חומר גלם בסיסי בלבד ולכן גם זול, השילוב שלו בסוגים שונים של שערי כניסה עלול לייקר את הפרויקט. בכל מקרה, צריך לבצע השוואת מחירים בין אלומיניום וברזל ולבדוק כיצד זה משפיע על היכולת של הלקוחות לעמוד במסגרת התקציב. 

ג. נראות – אלומיניום הוא חומר גלם מבריק. לעומתו, הברזל הוא חומר גלם שמתכתב עם סגנון עיצוב מודרני או תעשייתי. בשני המקרים יש מקום להיכנס לעובי הקורה ולהשוות את האופן שבו הברזל או האלומיניום משתלבים על גבי השער עצמו. כמו כן, יש צורך לבדוק באיזה אופן משתלב האלומיניום או הברזל עם שער העיצוב של הכניסה. 

התאמה אישית של שערים 

היתרון של שימוש בברזל או אלומיניום הוא שמדובר על חומרי גלם גמישים ונוחים לעבודה. באמצעות סוגים שונים של עבודות ריתוך עם ברזל ואלומיניום, ניתן למעשה להתאים את העיצוב של השער גם לאופי של הכניסה וגם לצרכים של קהל היעד. בשביל להגדיר את הצרכים השונים של קהל היעד, בודקים איך השער נראה כאשר הוא עומד בפני עצמו – ועד כמה הוא מתאים לשילוב עם שאר השערים באזור. 

שער כניסה לחצר

המלצות על שער כניסה לחצר

בעלי בתים פרטיים צריכים לבחור בין שער כניסה לחצר מברזל או אלומיניום לפי המלצות של חברים, קרובים ובני משפחה. לבעלי בתים פרטיים יש את היתרון של התייעצות עם אנשים שהם מכירים באופן אישי, אך כמובן שהם יכולים גם לערב אנשי מקצוע. באמצעות מעורבות של אנשי מקצוע, קל יותר להתאים את השער לצרכים של קהל היעד. לאחר מכן, ניתן לבדוק מה אנשי המקצוע אומרים על השילוב של אלומיניום או ברזל בחצר הקיימת. 

יתרונות השער בטווח הארוך 

בסופו של דבר, גם שער כניסה לחצר מברזל וגם שער כניסה מאלומיניום מבטיחים המון יתרונות בטווח הארוך. אלו שערים חזקים, אמינים ומעוצבים שנראים נהדר והם מתאימים למגוון חצרות וכניסות לבתים.  

דילוג לתוכן