עיצוב גינות

שער לכניסה

הכניסה של הבית, המשרד או הבניין חשובה מאוד מבחינה פרקטית ובטיחותית. עם זאת, לא כולם יודעים כיצד לשדרג את הכניסה ואיזה שער לבחור עבורה

שער חשמלי יכול לשמש לטובת שדרוג של כניסות לבניינים ובתים פרטיים. בין היתר, שערים מן הסוג הזה מתאימים לחצר, לגינה ולחניה והם יכולים גם לשמש בנייני מגורים ובנייני משרדים. בתוך כך, יש גופים בטחוניים שמשתמשים בשערים כדי למנוע מאנשים לא רצויים להיכנס פנימה וגם מוסדות ציבור שמנצלים את היתרונות שלהם.

בחירת שער שמתאים לכניסה

הבעיה היא שלא כל השערים מתאימים עבור הכניסה. לצד הבדלים שקשורים לסוג הכניסה ולתפקיד שאותו היא אמורה למלא, יש כמה מאפיינים שונים של סוגי שערים שגם אותם כדאי להכיר:

א. מידות השער – כניסות גדולות מחייבות שימוש בשערים גדולים. השערים המתאימים עבור כניסות כאלה הם בדרך כלל דגמים של שערי כנף ושערי הזזה, מה גם שיש שערים שנפתחים ונסגרים כלפי מעלה. בכל מקרה, את מידות הכניסה בודקים עוד לפני שבוחרים את השער וזאת על מנת לסנן בין הדגמים שאינם רלוונטיים.

ב. סוג השליטה בשער – שער לכניסה אפשר לפתוח ולסגור בשיטות שונות. השיטות שעל הפרק כוללות למשל שימוש בלחצן או כפתור קבוע, הפעלת השער דרך אפליקציה ייעודית שמותקנת על גבי הטלפון הנייד וכמובן שימוש בשלט. ככל שבוחרים טוב יותר את סוג השליטה בשער, כך עולה הסיכוי להגן על הכניסה ולמנוע את החדירה לתוך השטח הפרטי או הציבורי.

ג. עיצוב השער – בעידן הנוכחי אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני. אם רוצים להפוך את הכניסה למקום מרשים, צריך לעצב אותה בצורה מתאימה עם שער איכותי וגדול. כתוצאה מכך, יש משמעות לחומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר את השער ולעיצוב שלו. מבחינה דקורטיבית, סגנון העיצוב נקבע למשל לפי הצבעים של השער ולפי ההתאמה שלו לאופי של הכניסה.

מתי מתקינים שער לכניסה?

שער יכול להתאים לכניסה לשטח פרטי. כאשר מעוניינים להפריד בין האזור שלא דורש אישורי כניסה לבין האזור הרגיש, ניתן לשלב סוגים שונים של שערים ולנצל את היתרונות שלהם מבחינת חוזק ועמידות. בתוך כך, יש מקרים שבהם מתקינים את השער כדי להגביר את תחושת הביטחון האישי. זה למשל מה שקורה עם שערים שמיועדים עבור בתים פרטיים וגם בחצרות של בנייני מגורים משותפים.

תקשורת עם מי שעומד מול השער

בהתקנת שער חשמלי לחניה או לחצר צריך לקחת בחשבון את הנושא של תקשורת. השער בסופו של דבר מפריד בין חלל הכניסה לבין האזור המשותף, לכן סביר להניח שיהיו מקרים שאנשים שנמצאים בחוץ ירצו לתקשר עם אלו שנמצאים בפנים. את התקשורת בין הצדדים אפשר לבצע למשל בעזרת אינטרקום או סוגים אחרים של מערכות. הסוד הוא להתקין את המערכת המתאימה לפי סוג השער וגם לפי אופי השימוש הצפוי בו.

שער כניסה חשמלי לחניה

החשיבות של התקנה מקצועית

התקנה מקצועית שנעשית על ידי חברה מיומנת יכולה להבטיח את עמידות השער למשך שנים רבות. בעזרת התקנה מקצועית חוסכים בהוצאות תפעול ותחזוקה, משדרגים את הכניסה ומרימים את רף הביטחון האישי. יתרה על כך, רוב האנשים שרוצים להשתמש בשער על מנת לשדרג את הכניסה לא יודעים כיצד להתקין אותו בכוחות עצמם.

בחירת מתקין לשערי כניסה

את המתקין לשער כניסה כדאי לבחור על סמך המלצות. בנוסף, אפשר ליצור קשר עם חברות שעוסקות בתחום ולבקש מהן מידע. לאחר מכן, כל שנותר הוא לבדוק האם עלות ההתקנה כבר כלולה במחיר של השער.

דילוג לתוכן