שער כניסה
עיצוב גינות

שערי כניסה לחצר

הכניסה לחניה, לחצר או לבית קובעת איזה רושם ראשוני יקבלו האורחים ולכן כדאי להשקיע בשערים איכותיים ומעוצבים. בנוסף, יש לוודא שמדובר על שערים חזקים ועמידים שיכולים לפתור בעיות בטיחות שונות

בחירה נכונה של שערים יכולה לשדרג את הכניסה לבית או לעסק. מבחינה פרקטית, שערים מן הסוג הזה קובעים איזה רושם ראשוני האורחים יקבלו ומה הם יחשבו על המקום שאליו הם נכנסים.
אם למשל רוצים לתת ללקוחות פוטנציאליים של בית העסק הרגשה טובה, אפשר לעצב עבורם שער עם מסר מסחרי ושיווקי. מנגד, בבתים פרטיים מדגישים בעיקר את הערך הפרקטי של השער ומעצבים אותו לפי העדפות אישיות.

שיקולים בעיצוב שערים

אלו השיקולים המרכזיים שאליהם כדאי להתייחס כאשר בוחרים או מעצבים שערי כניסה בהתאמה אישית:

א. מראה

העיצוב של השער יקבע עד כמה הוא ייראה טוב והאם הדגם יהיה מספיק יפה. אם רוצים לשדרג את הכניסה, צריך לדאוג לשער איכותי ומעוצב שבו יש אלמנטים דקורטיביים חדשים. בעזרת אלמנטים כאלה ניתן לשדרג גם שערים ישנים ולהפוך אותם לפתרון מודרני ומתקדם. עם זאת, כמובן שעל טעם וריח אין להתווכח ולכן כל לקוח יכול לעצב את השער שמתאים עבורו.

ב. בטיחות

הנושא של בטיחות צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות כאשר בוחרים שערי כניסה. במסגרת שיקולי בטיחות יש לבדוק תוך כמה זמן השער נפתח או נסגר, האם יש לו מנגנון מיוחד למניעת סגירה כאשר יש חפץ שעומד בין דלתות השער, מה רמת החוזק והעמידות של השער מפני פריצות וכן הלאה. במידה ולא בטוחים לגבי הנושא הבטיחותי, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבדוק את המפרט הטכני.

ג. עלות

יש פערים של עשרות אחוזים בין עלויות של שערי כניסה. המחיר של השער נקבע לפי סוג המנגנון, המפרט הטכני, חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לבנות אותו, גודל ומידות וכן הלאה. במידה ורוצים לבחור שער שיהיה עמיד ואיכותי לאורך זמן, צריך לבחון את העלות המצטברת של הייצור וההתקנה.

איפה מתקינים את השער?

המקום הספציפי שבו מתקינים שערי כניסה נבחר לפי אופי השימוש. בבתים פרטיים למשל נהוג להתקין שערים כאלה בכניסה למקומות חניה, בעוד במשרדים משתמשים בהם בכניסה לבניין. לשם השוואה, יש גם עסקים שנמצאים בקומת קרקע ובהם השער משמש כחוצץ בין המרחב הציבורי והפרטי. בכל מקרה, את המקום שבו מתקינים שערים אפשר לבחור גם לפי תוואי השטח או רמת הסיכון.

שילוב בין יופי ובטיחות

האמת היא שכיום לא צריך להתפשר כאשר בוחרים שערים חזקים ועמידים. יש אפשרות לשלב בין יופי ובטיחות בכל סוגי השערים המשמשים בכניסה לבתי עסק, משרדים ובתים פרטיים וניתן גם למצוא דגמים עם מפרט טכני משוכלל ומתקדם. השילוב בין היופי והבטיחות אפילו מוכיח את עצמו מבחינה כלכלית, כי הוא מייצר תחרות שתורמת לירידת מחירים.

טיפים לבחירת השער

לקוחות בסקטור הפרטי, העסקי והתעשייתי צריכים לבחור את השער שמתאים להם. מומלץ להשוות בין סוגי שערי כניסה לפי המפרט הטכני ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במידה ומתייעצים עם נציגים של חברה שמייצרת ומתקינה שערים, אפשר לשאול אותה כמה זה יעלה ותוך כמה זמן זה יתבצע.

המלצות על שערים טובים

עוד דרך לבחור שערי כניסה היא לאסוף המלצות. מקור המידע האמין ביותר יהיו חברים, קרובים ובני משפחה אבל יש גם חוות דעת אובייקטיביות שמפורסמות באתרי אינטרנט. בעזרת המלצה ניתן להשוות בין שערים בלי להסתכן ולחסוך זמן יקר בבחירת החברה המבצעת.

דילוג לתוכן