כללי

פרחים ועציצים לבית ולמשרד

השוואה בין סוגים שונים של פרחים ועציצים מאפשרת לשדרג את חלל הפנים בבית או במשרד. במאמר הבא נסביר מה התרומה של עציצים ופרחים, מה ההבדל בין הסגנונות וכמובן גם איך בוחרים אותם.

אחת הדרכים הכי טובות לשדרג את חלל הפנים והחוץ היא באמצעות שילוב של פרחים ועציצים. אבל בעוד בחלל החוץ כמו בגינה, במרפסת או בחצר זה מאוד מובן מאליו – בחלל הפנים זו כבר הופכת להיות משימה מורכבת. כאן בדיוק נכנסים לתמונה סוגים שונים של פרחים ועציצים לבית ולמשרד, שמותאמים מלכתחילה לתנאים בחלל הפנים ולא רק לחלל החוץ.
יש כיום סוגים שונים של פרחים ועציצים שאותם כדאי לשקול להכניס לבית או למשרד. באופן כללי, ההבדל הכי גדול הוא כמובן בין פרחים ועציצים טבעיים לבין פתרונות צמחיה מלאכותיים. כמו כן, ניתן להשוות בין סוגים שונים של פרחים ועציצים על פי הזן והסוג.

אילו סוגי פרחים ועציצים קיימים כדאי להכניס לבית או למשרד?

הפרחים והעציצים הקיימים שאותם כדאי להכניס לבית או למשרד צריכים להתאים לתנאי האקלים. אם למשל מתכננים להציב פרחים או עציצים במקום יחסית חשוך, צריך לוודא שהם יכולים לשרוד. לעומת זאת, במקומות מוארים יותר – כמו למשל ממש מול החלון – יהיו בדרך כלל יותר אפשרויות לשילוב סוגים שונים של פרחים ועציצים.
המלצה אחרת ולא פחות חשובה היא להשוות בין סוגים שונים של פרחים ועציצים על פי מידת ההתאמה של המחיר למסגרת התקציב. המטרה היא לא לחרוג מתוך מסגרת התקציב ועדיין להשיג פרחים ועציצים איכותיים, אבל בשביל זה צריך לדעת כמה מקובל לשלם בתחום.

מה זה תורם?

התרומה של פרחים ועציצים לבית ולמשרד באה לידי ביטוי בכמה מישורים. ראשית, פרחים ועציצים תורמים לאיכות החיים בכך שהם הופכים גם את חלל החוץ וגם את חלל הפנים למקום שנעים יותר לשהות בו. בבית הפרטי, המשמעות של מקום שנעים להיות בו היא שיפור באיכות החיים. במשרד, העובדים צריכים להרגיש בנוח במקום שבו הם נמצאים כדי לעמוד בתפוקה המבוקשת ועל מנת להרגיש מחויבים למעסיק.
שנית, לפרחים ועציצים יש גם תרומה במישור הדקורטיבי. סגנונות עיצוב מודרניים למשל מאוד מתאימים למשרדים ויכולים להזריק אליהם רעננות, בעוד סגנונות עיצוב קלאסיים יתאימו לבית שמעוצב בסגנון כפרי ועל טהרת השימוש בחומרי גלם טבעיים של עץ.

הקטלוג של פרחים ועציצים

כך או אחרת, יש קטלוג מאוד מגוון של פרחים ועציצים למשרד – מלאכותיים וטבעיים – ולכן מאוד חשוב להתרשם ממנו. אם עושים את זה נכון, מגדילים את הסיכוי לבחירה נכונה של פרחים ועציצים ומרכזים את כל היתרונות תחת קורת גג אחת.
במידה וקיימת התלבטות לגבי סוגים מסוימים, אפשר להרחיב את החיפוש על ידי התייעצות עם בעלי מקצוע ולהתרשם מההבדלים שמופיעים בקטלוגים השונים.

דילוג לתוכן