ציוד צמ"ה

על סמך אילו פרמטרים נבחר את המלגזה המתאימה לנו

כיצד בנויות המלגזות ולמה הן משמשות אותנו

מלגזות הינן כלי עבודה בעל חשיבות רבה לניהול מוקדי אחסון שונים, ולהעברת סחורה וציוד ממקום למקום. המלגזות אמנם בעלות מאפיינים שונים מבחינת מבנה והנעה, בהתאם לצרכים המשתנים של בית העסק הספציפי והצורך אותו הן ממלאות, אך יש להן מספר מאפיינים משותפים. מלגזה מורכבת משתי שיני הרמה עשויות מתכת, אשר משמות להרמת סחורה וציוד במשקל אשר מגיע לרוב עד 2 טון. בחלקה האחורי של המלגזה, נמצאת משקולת ייעודית, אשר מטרתה לשמור על איזון המלגזה בעת הרמת משאות כבדים, במידה וינסה המפעיל להרים משקל גבוהה מידי, לא תוכל המשקולת לאזן זאת וכל המלגזה תיטה ותיפול קדימה. נוסף על כך בכל המלגזות הממונעות ישנו כלוב מתכת ייעודי המגן על המפעיל מפני נפילת סחורה.

מהם הפרמטרים בהם יש להתחשב בעת בחירת מלגזה

שני הסוגים הבולטים של המלגזות הינן המלגזה החשמלית, והמלגזה הטלסקופית. המלגזה הטלסקופית מונעת באמצעות מנוע דיזל רב עוצמה, ושיני ההרמה שלה מורכבות על זרוע ייעודית אשר ניתן לשלוח אל הסחורה בלי להזיז את המלגזה עצמה. מלגזה חשמלית איננה פולטת מזהמים, ושיני ההרמה שלה צמודות לגוף המלגזה. הפרמטרים שיש להתחשב בהם בעת בחירת מלגזה כוללים:

  • אזור העבודה: עבודה עם מלגזה במתחם סגור תצריך שימוש במלגזה חשמלית, על מנת לצמצם ככל האפשר פליטת מזהמים לחלל המבנה. נוסף על כך, המבנה הצר יותר של המלגזה החשמלית הופך אותה למאוד מתאימה לנסיעה במעברים צרים במרחב עבודה או אחסנה צפוף. בעבודה בחוץ, יכולות המלגזה הטלסקופית להגיע במהירות לסחורה ולערום אותה לגובה רב מעניקות לה יתרון רב. נוסף על כך, מלגזה טלסקופית הינה לרוב בעלת גלגלים המתאימים לנסיעה בשטח.
  • יכולות ההרמה: לרוב מלגזה חשמלית הינה בעלת יכולת הרמה רבה יותר, אך הנושא תלוי בדגם הספציפי.

חשוב מאוד לרכוש מלגזות מספק אמין ומקצועי, אשר ידע להתאים את המלגזה לצרכיכם

חשוב לרכוש מלגזות מספק אמין ומקצועי. בחירת ספק לא אמין עשויה לסכן את חיי העובדים, או להאט את קצב העבודה בשל שימוש במלגזה לא מתאימה.

דילוג לתוכן