מנופים
ציוד צמ"ה

על סוגי מנופים והשימושים השונים שלהם

מנופים
מנופים

המנוף הוא אחד מכלי העבודה החשובים ביותר שיש כיום ברשות האדם. באמצעות מנופים אפשר לבצע שורה ארוכה מאד של עבודות הרמה שבלעדיהם לא היו אפשריות. המנופים הקודמים היו מבוססים על עקרונות פיזיקליים בלבד, וכמובן שהיום בעזרת הטכנולוגיה החדישה, אפשר לרתום כוחות נוספים לעבודות המנופים. להלן כמה סוגים שונים של מנופים שחשוב מאד להכיר, משום שהם יוכלו לשמש אתכם לא פעם ולא פעמיים במהלך חייכם.

הסוגים הנפוצים שכדאי להכיר

  • מנופי סל – המנופים הללו קיבלו את שמם, משום שבקצה שלהם ישנו משטח גדול בצורה מרובעת, שעליו יכול אדם לעמוד, ולעתים אף יותר מאדם אחד. מאחר שזהו משטח גדול שיכול להכיל אדם, הוא קיבל את הכינוי סל, ומכאן הכינוי של המנופים הללו. לרוב, נמצא מנופים מסוג זה בעיקר אצל חברות שבהן יש צורך לבצע עבודות שונות לגובה – עבודות שיפוץ, עבודות הובלה, עבודות גיזום, ועוד.
  • מנופי הטענה עצמית – אלו הם מנופים בעלי כושר הרמה משמעותי מאד. מדובר על מנוף שמותקן ישירות לגוף של משאית או של כלי רכב גדול אחר, ולרוב באמצעות מכשור מיוחד שיש בתוך הרכב, אפשר לשלוט על המנוף מרחוק, והוא עצמו יכול להחזיק בחפצים שונים ולהרים אותם – וכמובן להטעין אותם על הרכב עצמו. בחברות שבהן יש צורך לבצע הובלות שונות בתחום המזון, הביגוד, התעשייה הכבדה ועוד נעשה שימוש במשאיות אלו – וכמובן גם חברות שמספקות שירותי הובלות באופן כללי זקוקות למנוף הנ"ל.
  • מנופי חוליות – אלו הם המנופים שתוכלו למצאו ברוב המקרים באתרי הבניה. הם קיבלו את שמם משום שהם נבנים חוליה אחר חוליה, והמנוף בעצם יכול לבנות את עצמו ולהוסיף לעצמו חוליות, בתמיכה מתאימה של פיגומים.

מגוון רחב של שימושים לבחירתכם

אם כן, מגוון המנופים הוא רחב מאד כיום, ואתם יכולים לבחור את המנוף שיתאים לכם, מובן שישנם מנופים נוספים שאותם לא הספקנו לסקור – אך אלו הסוגים המרכזיים שנמצאים בשימוש יומיומי ממש בקרב חברות רבות בארץ.

דילוג לתוכן