בנייה,  כללי

ספוג אקוסטי לבנייה

קל מאוד להשתמש בו, הוא מבודד רעשים בצורה נפלא וגם המחיר שלו יחסית נוח. ספוג אקוסטי שימושי במגוון רחב של מתארים וזה הזמן להבין מה כל כך טוב בו ואיפה אנו יכולים לראות אותו בשימוש.

למה צריך ספוג אקוסטי לבנייה ואיך משתמשים בו?

בידוד רעשים היא אחת מהמשימות החשובות ביותר כאשר בונים מבנה חדש. לא משנה איזה מבנה זה, בין אם מדובר על בניין משרדים או מוסד ציבורי חדש, וכמובן בית מגורים או דירה, יש צורך לבודד את המקום מרעשים. ללא בידוד רעשים איכות החיים לא תוכל להיות גבוהה ובטווח הארוך הרי שזו טעות חמורה שיהיה קשה מאוד לתקן אותה. ספוג אקוסטי יכול להיות גם בחלק החיצוני של הקיר, כלומר החלק הפנימי של המבנה, וגם בתוך הקיר בין השכבות כמו למשל בין שכבות בטון, קירות גבס וכן הלאה. המטהר של הספוג היא לבלוע כמה שיותר גלי קול ובכך לאפשר מתאר שקט יותר.

כיצד הספוג מייעל את הבידוד?

  • לספוג אקוסטי יש מגוון תכונות שעוזרות לנו לקבל את הבידוד הכי טוב מרעשים כאשר שיטת הבידוד היא כליאה ש לגלי הקול בין המרווחים של הספוג. ככל שהוא דחוס יותר הוא אוטם טוב יותר אך למרות שהוא אטום מאוד, קל מאוד לחתוך אותו ולעבוד איתו.
  • הספוג זול מאוד וגם קל מאוד להתקנה אפילו עצמאית, ואפילו על הקיר עצמו כמו למשל בחדרי הקלטות או בחדרי מוזיקה.

כמה עולה ספוג אקוסטי?

המחיר של ספוג אקוסטי בדרך כלל יהיה למטר כאשר הרוחב שלו יהיה גם הוא מטר אם כי לעתים יהיה מעט צר יותר. ספוג אקוסטי יכול לעלות החל מ-20 שקלים למטר ויכול להגיע עד למעלה מ-100 שקלים למטר. הסיבה לפער המחירים הגדול הוא כמובן פער האיכות. פער האיכות יכול להיות גדול מאוד גם בצורה של הספוג, ביכולת לעבוד איתו עם הגמישות ושלל התכונות החיוביות האחרות שלו, וכמובן רמת בידוד הרעשים שלו. חשוב גם לזכור שיש ספוגים שמיועדים לשימוש חיצוני ולכן גם העיצוב משפיע כאשר לגבי העובי, יש ספוגים אקוסטיים דקים יותר שמבודדים טוב יותר מחלק מהעבים.

דילוג לתוכן