עיצוב גינות

כיצד מתקינים גדרות במבוק?

גדרות במבוק הן תוספת מבורכת לגינה הפרטית. היתרונות של הגדר הם היעדר תחזוקה, הרכבה מהירה וקלה וגם מחיר זול בהשוואה לאיכות המוצר. יחד עם זאת, כדאי לדעת איך מתקינים את הגדר על מנת ליהנות ממנה לאורך זמן ולעקוב אחר השלבים הבאים:

א. בחרו איזור מתאים להתקנה – בשלב הראשון עליכם לבחור את האיזור המתאים ביותר בחצר, בגינה או במרפסת לצורך התקנת גדרות במבוק. האיזור אמור לכלול שני עמודי ברזל או עץ, במרחק מקסימאלי של מטר וחצי אחד מהשני. בנוסף, יש לבדוק האם באיזור קיימים עמודי גדר המרוחקים זה מזה במקסימום 30 ס"מ.

ב. הצמידו את הגדר למתקן והדקו את הבמבוק – בשלב השני תוכלו לבצע את ההתקנה המעשית עצמה. הצמידו את הגדר אל המתקן ואספו כמה יחידות של במבוק כדי להדק אותם לעמוד. את ההידוק מומלץ לבצע בעזרת אזיקון פלסטיק או חוט ברזל. יש לבצע שני חיבורים לפחות, אחד למעלה ואחד למטה, ולהוסיף חיבור באמצע לפי הצורך וגודל הגדר.

ג. פרסו את הגדר לכל אורך החצר – בשלב האחרון תצטרכו להמשיך לחבר את הגדר והבמבוק בכל 30 ס"מ. ודאו שהגליל נשאר ישר, שטוח ומוצמד היטב. זכרו שהגדר יכולה להתאים גם לצורך הפרדה וגם על גבי פרגולות או משטח זהה. עם זאת, הגדר חייבת להיות מהודקת וצמודה כדי לשמור על יציבות.

טיפים לבחירת במבוק

יש סוגים שונים של גדרות במבוק. למרות שההבדלים בין סוגי הגדרות לא אמורים להשפיע על אופי ההתקנה, כדאי להכיר אותם לפני שמעצבים מחדש את המרפסת, החצר או הגינה. במבוק טבעי בעל גוון צהוב הוא הנפוץ ביותר בארץ ולצידו יש במבוק טבעי ירוק שעובר ייבוש למניעת בעיות טחב וחרקים. במבוק חום מיוצר ממוטות טבעיים של במבוק צהוב ובמבוק טבעי שחור עובד תהליך עיבוד בכבשן.

במבוק צבעוני עובר תהליך צביעה באדום, ירוק, מהגוני, חום ושחור. זהו במבוק שמתאים להתקנת גדר הפרדה ואפשר גם להסתיר איתו איזורים בגינה, לתחם פינות שונות או להצליל ולחפות על פרגולות.

דילוג לתוכן