בנייה

יתרונות רכישת חומרי בניין מקבלן מורשה

מדוע חשוב לרכוש חומרי בניין מקבלן מורשה בלבד?

יש הרבה חנויות ומקומות שמהם ניתן באופן עקרוני לרכוש חומרי בניין, אך רק קבלן מורשה מסוגל להציע יתרונות כמו מחירים זולים, אמינות ואחריות. במאמר הבא נפרט על כך ונביא טיפים לבחירת קבלן מקצועי.

חומרי בניין קובעים את איכות הבנייה ואת שביעות הרצון של הלקוח. חומרים איכותיים מיועדים לבניית בתים חדשים, לשיפוץ דירות קיימות וגם לעבודות בנייה במרחב הציבורי. יחד עם זאת, לא כולם יודעים איפה אפשר להשיג חומרים מן הסוג הזה. החיפוש אחר חומרים עלול לארוך זמן ולעכב את הפרויקט. הדרך למנוע את עוגמת הנפש היא להיערך מראש עם כמות חומרים מספיקה ומדויקת.

למרות שמבחינה עקרונית יש הרבה חנויות ומקומות שמהם ניתן  לרכוש את החומרים, רק קבלן מורשה מסוגל להציע את היתרונות הבאים:

א. מחירים – רכישת חומרי בניין דרך קבלן מורשה תהיה זולה יותר בהשוואה לרכישת חומרים ממקומות אחרים. ראשית, הקבלן המורשה משתמש בעצמו בחומרים ולכן הוא רוכש אותם בכמויות גדולות. כך הקבלן חוסך בהוצאות ומגלם את החיסכון כלפי לקוחות הקצה. שנית, הקבלן מכיר היטב את ענף הבנייה והוא יודע מאיזה יצרנים לרכוש את החומרים. פערי המחירים מגיעים לעשרות אחוזים והם משמעותיים בעיקר בפרויקטים גדולים.

ב. אמינות – רכישת חומרים דרך מקום לא מוכר עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לפרויקטים בענף הבנייה. החומרים חייבים  לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות על מנת לקבל את אישור הרשויות, המהנדס או האדריכל. מי שרוצה בזבוז זמן צריך לפנות מלכתחילה לקבלן מורשה ולהיות בטוח שהוא קיבל חומרים מצוינים.

ג. אחריות – קבלן מורשה לא יסכן את הרישיון שלו בשביל למכור חומרים לא איכותיים. בנוסף, הקבלן יעניק אחריות על השימוש בחומרים ועל התוצאות. אפשר לפנות אליו גם אחרי הקנייה על מנת להחליף חלק מהחומרים, לקבל המלצות על יישום החומרים בשטח ולשמוע על פתרונות בנייה מתקדמים. אצל הקבלן יש מגוון רחב של חומרים המתאימים לכל שלבי הפרויקט והבנייה.

איך בוחרים קבלן מורשה?

חשוב להקצות לפחות כמה ימים או אפילו שבועות לטובת רכישת חומרי בניין. אין להקל ראש בהשפעה של החומרים על התהליך הבנייה והתוצאות, אך רצוי גם להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים. אפשר לעשות זאת אם משווים בין קבלנים מורשים על פי המלצות של לקוחות קודמים, מידע באתרי אינטרנט ורושם אישי. ניתן לתאם פגישת היכרות ללא התחייבות ולשמוע מהקבלן על מחירי החומרים שהוא מוכר. לאחר מכן כדאי לבדוק מחירים מיוחדים על כמויות גדולות ולשאול על הובלה של החומרים לאתר הבנייה.

לסיכום, פנייה לקבלן מורשה היא הדרך המומלצת לרכוש חומרי בניין. היתרונות של רכישה דרך קבלן מורשה הם חיסכון בהוצאות, אמינות ואחריות ואפשר גם להתייעץ איתו בנושאים נוספים.

דילוג לתוכן