בנייה,  כללי

חומרי בניין לאיטום גגות

איטום גגות היא אחת הפעולות החשובות ביותר שחייבות להתבצע בכל מבנה מבית פרטי במיוחד ועד מבני תעשייה ומוסדות ציבוריים גדולים. ללא האיטום וללא שימוש בחומרים איכותיים, הגשם יכול לפגוע בגג פגיעה הרסנית שגם תהיה הרבה יותר יקרה מאשר האיטום עצמו.

כיצד אוטמים את הגג?

כדי לאטום את הגג יש צורך במספר דברים. ראשית, יש צורך בקבלן איטום מנוסה. קבלן איטום מנוסה גם יידע לבחור  חומרי איטום גגות מהטובים ביותר ומצד שני יידע גם לבצע את העבודה באופן יסודי כולל כל ההכנות הנדרשות וגם בדיקות התקינות לאחר מכן. הדבר השני שצריך הם חומרי האיטום, כשלפעמים את האיטום נצטרך לבצע בעצמנו, גם כי הפעולה תהיה פשוטה ביותר וגם כי יש צורך בתיקון נקודתי מסוים. חומרי האיטום לאיטום גגות יכולים להיות מגוונים וממשפחות שונות וזה הזמן לסקור כמה מהטובים שבהם.

חומרי בניין לאיטום גגות

  • הידרוסיל 90 הוא חומר איטום חד רכיבי על בסיס צמנט. הוא מתאים לאיטום קירות ורצפות לשימושים פנימיים וחיצוניים.
  • הידרוסיל פלקס 100 גם הוא חד רכיבי וגמיש שמבוסס על צמנט והוא מתאים לאיטום קירות מבטון וקירות שבנויים מבלוקים וטיח. הוא מתאים גם לאיטום רצפות כך שהוא רב שימושי.
  • פרמייר סטאר הוא למעשה חומר יסוד שעליו ניתן ליישן איטום של חומרים ביטומניים על בסיסי מים. שכבת היסוד לא פחות חשובה מאשר שאר חומרי האיטום כי היא הדרך לחבר בין שתי משפחות חומרים שידחו זו את זה.
  • הידרו דומסטיק הוא חומר איטום ביטומני אלסטומרי. הוא בעל כושר אטימה גבוה ומצטיין בגמישות ובאלסטיות. השימוש שלו פשוט והוא לא דורש שכבת יסוד כלשהי.
  • פוליסיל 300 הוא חומר אקרילי גמיש מאוד שאינו נוזלי כמו שאר החומרים שהוזכרו. הוא בעל כושר הידבקות מעולה וניתן ליישם אותו בקלות.
  • אוטם פוליאוריטני יהיה שימושי במיוחד לאיטום תפרים אנכיים ואופקיים. הוא יכול למלא סדקים הוא עמיד מאוד למספק רב של משטחי. כמו כן, ניתן לצבוע אותו בלי בעיות.
  • חומר איטום שלא תוכלו ליישם לבד לאיטום גגות היא הזפת. הזפת דורשת חימום על ידי מבער מיוחד כשהיא בחבית מיוחדת והיישום שלה הרבה יותר מסובך ויש צורך להפגין ידע במינונים הנכונים.

 

דילוג לתוכן