בניית בריכה בחצר
בנייה,  כללי

בניית בריכה בחצר

חצר של בית פרטי מאפשרת לבנות סוגים שונים של בריכות ובהן בריכת שחייה, בריכת נוי, בריכה אקולוגית, בריכה מעץ או בריכה עם דק. במאמר הבא נרחיב על האפשרויות השונות ונסביר כיצד בוחרים ביניהן

בריכה היא כיום דרישה בסיסית מצד בעלי בתים פרטיים. עבור בעלי בתים פרטיים בכל רחבי הארץ, בריכה היא לעיתים קרובות הדרך הכי טובה לשפר את רמת החיים ואף להעלות את ערך הנכס. בין היתר, הבריכה מבטיחה זמן איכות משותף עבור כל בני המשפחה והנוכחות שלה בחצר או בגינה של הבית מוכיחה את עצמה לכל אורך השנה. ספציפית בישראל, בריכה היא גם דרך מעולה להתרענן ואפשר להשתמש בה כאשר מארחים חברים, קרובים ושכנים.

בנוסף, בניית בריכה בחצר היא גם משימה פחות מסובכת ממה שנהוג לחשוב. כמובן שצריך לגייס חברה מקצועית שתיקח אחריות על הפרויקט, אבל המחיר נמוך ממה שהיה בעבר. חוץ מזה, בעלי בתים פרטיים עם חצר או גינה יכולים להתאים את הבריכה לתקציב ולדרישות שלהם.

הבדלים בין סוגי בריכות לחצר

הנה למשל כמה סוגים שונים של פרויקטים שמתארים את הדור הבא של תהליך בניית בריכה בחצר:

א. בריכת שחייה – בריכת שחייה היא כאמור הפתרון הכי נפוץ עבור חצר של בית פרטי. במקום להסתפק בבריכות פלסטיק רגילות, אפשר לבנות בריכת בטון או להשתמש בבריכה תעשייתית.

ב. בריכת נוי – בעלי בתים צמודי קרקע עם חצר גדולה יכולים בהחלט לשקול לשלב בתוכה בריכת נוי. אמנם התפקיד של בריכת נוי הוא לא פונקציונאלי אלא אסתטי, אך היא בהחלט מעלה את ערך הנכס והופכת את הכניסה לבית להרבה יותר מרשימה.

ג. בריכה אקולוגית – בריכה אקולוגית רלוונטית גם היא עבור בעלי בתים פרטיים עם חצר גדולה, או לחילופין עבור כאלה שיש להם חצר קטנה יחסית אך הם מעוניינים לנצל אותה לצרכים סביבתיים. ספציפית יותר, מדובר על בריכה שאותה בונים על פי תקן מיוחד ולפי הוראות של אנשי מקצוע.

ד. בריכה מעץ או בריכה עם דק – השילוב של עץ בבריכה יכול לבוא לידי ביטוי במבנה או בחלק שעוטף אותה מסביב. ההבדל בין בריכה מעץ או בריכה עם דק הוא בעיקר בנראות, כי בשני המקרים מדובר על פתרון נוח לשחייה ושכשוך.

איך בוחרים את הבריכה המתאימה?

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע טרם בחירת בריכה עבור החצר. במסגרת התייעצות עם אנשי מקצוע, אפשר לשאול כמה זמן ייקח לבנות את הבריכה, כמה זה יעלה ומה זה אומר מבחינת השפעה על השגרה של המשפחה.

כמו כן, אפשר לתאם בניית בריכה בחצר כאשר המשפחה בחופשה או לא נמצאת בבית. במקרים כאלה, חוזרים לבית שיש בו כבר בריכה ונהנים בה או בשחייה משותפת או לצרכים דקורטיביים ואסתטיים.

דילוג לתוכן